HAKKIMDA

Ne Dediler?


Savaş Yılmaz

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Genel Müdürü

Bugünün ve yarının en büyük ‘toplumsal sağlık farkındalığı’ hareketine öncülük eden Yeşilay’ın marka stratejisi, bugün nasıl algılandığı üzerine değil, gelecekte nasıl bilinmek istediği üzerine kurgulandı. Bu stratejiyi geliştirirken Yunus Baran’la sanki ekibin “kırk yıllık” bir üyesiymiş gibi beraber hareket ettik.

Analizden stratejiye tüm aşamalarda son derece profesyonel ve sabırla bize yoldaşlık ettiği ve Yeşilay’a sunduğu değerli katkılar için kendisine teşekkür ederiz.


Ahmed S. ÖZDEMİR

AnadoluJet İletişim Müdürü

AnadoluJet olarak marka değerlerimizi ortaya çıkarmak ve tüketici nezdinde ki algımızı güçlendirmek istiyorduk. Bu ihtiyacımız çerçevesinde, Yubai Marka Danışmanlığı ile çalışmayı tercih ettik. Yunus Baran başta olmak üzere tüm ekibin özgün, hızlı ve kapsamlı bakış açısıyla marka konumlandırma projemizi etkin bir şekilde yönettik.

Markamızın rekabet ve iletişim gücünü geliştirmemizde bize stratejik yollar gösteren Yubai, ekibimizle de verimli ve uyumlu çalışmalar gerçekleştirdi. Kategorimizin oyun alanlarını yeniden tanımladığımız proje süresince markamızın farklılaşma noktalarını açığa çıkaran Yubai’nin güçlü bir stratejik akla ve yaratıcı bir bakış açısına sahip olduğunu düşünüyorum. Markamıza sunmuş olduğu stratejik katkılardan dolayı Yunus Bey’e ve Yubai Marka Danışmanlığı’na teşekkür ederim.


A.Kadir Külahçıoğlu

Arbella Makarna Genel Müdürü

Öncelikle Yunus Bey için “adam gibi adam” diyerek sözlerime başlamak istiyorum. Bu ifadeyi, günümüzde her ne kadar içi boşaltılmış bir terim olsa da, ben en dolu haliyle kullanıyorum. İlk tanıştığımız günden itibaren bilgisi, iletişim yöntemi ve kişisel bütünlüğü ile çok olumlu bir etki oluşturarak birlikte çalışma arzusu ve ihtiyacı yarattı.

Neler yapabileceğimizi, fırsat ve tehditleri açık açık konuştuk ve işbirliğimizin ilk adımları atılmış oldu. Karşılıklı güvene dayalı bu çalışmayı, markamızı/markalarımızı daha ileriye taşıyacağına olan inancımızla ve keyifle sürdürüyoruz. Yubai / Yunus Baran; kendi sektöründe uzun yıllar var olacak ve hep yeni başarı hikâyelerine imza atacaktır, bundan eminim. Başarılı çalışmalarının devamını görmek için sabırsızlanıyorum.


Zeynep Demir

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Kurumsal İletişim Direktörü

Yeşilay zamana uygun imaja sahip ve hedef kitlesiyle özel iletişimlere geçen bir organizasyondur. Bu imajı korumak ve geliştirmek üzere Yunus beyle birlikte geliştirdiğimiz iletişim stratejisi Yeşilay’ı daha iyi bir yarına hazırlıyor. Sıcak ve samimi işbirliği, profesyonel danışmanlığı ve dostluğundan ötürü kendisine müteşekkiriz.


Koray Varol

Koray Varol Akademi Genel Müdürü

Yubai Marka Danışmanlığı konusunda çok uzman bir yapı olup, çok iyi ve sağlam bir destek ve gelişim mekanizmasıdır. Yunus Bey’in bilgi ve birikimi markaya çok ciddi katkılar sağlayıp çok kaliteli gelişim süreçleri yaratmaktadır. Yunus Bey ve tüm ekibine bize yapmış oldukları ciddi katkılar için teşekkür ederiz.


Yunus Asım Aksoy

Vefa Holding Reklam ve Halkla İlişkiler Direktörü

Stratejik düşünmek ve aynı zamanda yaratıcı olmak sıklıkla bir arada görülebilen nitelikler olmuyor. Oysa marka ve iletişim söz konusu olduğunda bunlar bir araya gelmeden iyi bir işin ortaya çıkması da zordur. Karmaşık iş sorunlarını çok hızlı anlayarak analiz edebilen ve yaratıcı stratejiler geliştirebilen Yunus Baran, bu alanda çok önemli bir boşluğu dolduruyor.

Marka danışmanlığı faaliyet alanına yönelik tüm bariyerlere rağmen; işine olan inancı, tutkusu ve enerjisi onu bir adım öne çıkarıyor. Markalarımızın Yunus Baran’a çok ihtiyacı var.


Nezif Emek

Bereket Döner CEO

Markanizi emanet ettiğiniz kişinin sahip olması gereken yetkinlikleri çok iyi analiz etmeniz gerekir. Mesleki bilgi ve tecrübe çok değerli bir tamamlayıcı olsa da kişisel donanım, vizyon ve üretkenlik işin olmazsa olmazıdır. Yunus bey tüm bunları barındıran çok değerli bir marka stratejisti olarak hayranlık duyduğum çok değerli biridir. Markanızı teslim edip müthiş sonuçlar alacağınıza şüphe duymayacağınız biri olduğunu buyuk bir memnuniyetle ifade etmek isterim. Bu vesile ile Yunus beye markamıza katkıları için tekrar teşekkür ederim.